پرسش های پرتکرار

فرق واسطه و کارشناس فروش املاک چیست

اکثر کارشناسان در استان ها نیاز به مجوز فروش حرفه ای در املاک و مستغلات را دارند تا بتوانند شرایط تحصیلی و تجربه را کنترل کرده و از مرجع اصلی برای حل مشکلات مصرف کننده برخوردار باشند.

اصطلاحات مورد استفاده برای شناسایی متخصصان املاک و مستغلات کمی از استان به استان دیگر متفاوت است. به طور کلی کارشناسان فروش ملک موظف هستند نسبت به فروشندگان یا نمایندگان املاک و مستغلات، آموزش و تجربه بیشتری داشته باشند.

شخصی که معمولاً با آن سر و کار دارید یک نماینده املاک و مستغلات یا فروشنده است. فروشنده توسط دولت مجاز شناخته شده است.

البته واسطه می تواند مستقیماً با خریداران و فروشندگان ملک را معامله کند، یا می تواند شخصی یا پرسنلی از فروشندگان یا نمایندگی هایی که برای او کار می کنند، داشته باشد.

وظیفه کارشناس فروش ملک چیست

یک فروشنده املاک و مستغلات چیزی بیش از “فروشنده” است. آنها از طرف شما به عنوان نماینده شما عمل کنند، مشاوره و راهنمایی و کار را برای شما انجام می دهند و به شما در خرید یا فروش خانه کمک می کنند. در حالی که درست است که آنها به خاطر آنچه انجام می دهند دستمزد می گیرند، مانند مشاغل دیگری که مشاوره، راهنمایی و ارائه خدمات ارائه می دهند به عنوان حسابداران رسمی و وکلا

اینترنت دنیای اطلاعات را گشوده است که قبلاً در اختیار صاحبان خانه و فروشنده نبود. اطلاعات موجود در مورد لیست های موجود برای فروش تقریباً جاری است اما نه کاملاً. مواقعی وجود دارد که شما نیاز به جدیدترین اطلاعات در مورد آنچه فروخته اید یا برای فروش است، و تنها راه برای دستیابی به آن با یک نماینده و کارشناس فروش ملک است.

اگر در حال فروش خانه هستید، با ذکر شدن در سرویس چند لیست، به بیشترین خریداران دسترسی پیدا می کنید. فقط یک نماینده دارای مجوز در املاک و مستغلات که عضو املاک و مستغلات شهر است و محلی آنجاست می تواند شما را در آنجا یاری کند که در این صورت اطلاعات املاک شما را در برخی از وب سایت های اصلی املاک و مستغلات قرار می دهد. اگر در حال خرید یا فروش خانه هستید بهترین ابزار استفاده از مشاور است.

من یک دوست خانوادگی دارم که یک مشاور مسکن است. من او را دوست دارم و او کمک کننده است اما به من یک قیمت می دهد که خانه خود را برای آن بفروشم و فکر می کنم خیلی کم است. بنابراین با نماینده دیگری تماس گرفتم که قیمت را مطابق با انتظاراتم پیشنهاد داد. چه کسی را انتخاب می کنم؟

ممکن است بخواهید در رابطه با ارزش بازار خانه خود با یک مشاور مسکن بیشتر مشاوره کنید. بیشتر تخمین ها باید در همان راستا باشند.

این ممکن است که دوست شما نسبت به شما نسبت به ارزش خانه خود صادقانه تر عمل کند و دیگری به شما تعداد بیشتری بدهد، زیرا او قبلاً می دانست که شما از آن انتظار دارید. به این کار “خرید لیست” گفته می شود و موضوع مقاله ای در وب سایت املاک بزرگ 90 است.

یا به سادگی می تواند این باشد که دوست شما یک دوست خوب است، اما یک نماینده املاک و مستغلات آنقدر هم عالی نیست.

مخلوط کردن تجارت و دوستی همیشه برای دوستی خطرناک است. از طرف دیگر، اگر دوست شما واقعاً صالح است و توصیه های عاقلانه ای را ارائه می دهد، اگر شما نکات را نادیده بگیرید و یک عامل دیگر را انتخاب کنید، ممکن است مورد توهین واقع شود.

من باید بین یک خانه به روز شده در یک محله قدیمی یا خانه جدیدتر در یک محله مدرن تر انتخاب کنم. خانه در محله قدیمی تقریباً همه چیزهایی را که من می خواهم و بسیار بزرگتر است، اما کدام یک از آن به عنوان یک سرمایه گذاری بیشتر حس می شود؟

اگر هدف شما خرید خانه برای ارزش فروش مجدد آن است و شخصی که فکر می کنید در محله قدیمی تر بخرید در اوج ارزش ها برای آن محله قرار دارد، ممکن است عاقلانه ترین انتخاب نباشد. اگر قیمت آن با سایرین مشابه یا پایین باشد، نباید مشکلی ایجاد شود، زیرا قیمت گذاری باید در رابطه با محله محلی در نظر گرفته شود و با خانه های محلات دیگر مقایسه نشود (در بیشتر موارد)

بعلاوه، آیا این محله در حال کاهش است یا دیگران نیز می توانند امور را برطرف کنند، به طوری که این محله در حال پیشرفت است؟ تا زمانی که به دلیل پیشرفت های اخیر “هزینه اضافه نکنید” می تواند معامله بسیار خوبی باشد.

به یاد داشته باشید که شما همچنین خانه ای را خریداری می کنید که از نظر آن به عنوان “خانه” برای شما ارزش دارد و این چیز دیگری است که باید در نظر بگیرید. خانواده و خانواده شما در کدام محله احساس راحتی بیشتری می کنند؟

هنگام خرید خانه جدید، برای چه مواردی باید بگردیم؟ چه چیزی بیشترین ارزش را دارد؟ آیا فضای انباری را ارتقا دهیم؟ متراژ بیشتری را در خانه انتخاب کنیم؟ اضافه کردن یک اتاق خواب اضافی؟

خیلی بستگی به این دارد که چرا خانه را خریداری می کنید. آیا شما آن را بیشتر به عنوان یک خانه خریداری می کنید یا بیشتر به عنوان یک سرمایه گذاری؟ یه تفاوت وجود دارد.

در اکثر موارد، به روزرسانی ها برای سازندگان کالاهای پردرآمد هستند. آنها برای افزایش ارزش خانه طراحی نشده اند، اما شما را با خانه ای که خریداری می کنید خوشحال تر می کنند.

اگر به عنوان یک سرمایه گذاری به خانه خود نگاه می کنید، پس از آن از اندازه کوچکتر تا متوسط در دستگاه خریداری می کنید و فقط مبلغ کمترین هزینه را برای تعداد انباری یا موارد دیگر هزینه کنید. اگر به دنبال خرید خود به عنوان یک خانه هستید، ارتقااتی را انتخاب می کنید که باعث افزایش کیفیت زندگی شما می شود.