اخبار و مقالات

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

در زبان تالش کلمه ویسادار  به معنای آن سایه درخت بید است،

به منظور رسیدن به آبشار ویسادار باید از جنگلی عبور کنید که پر از درختان درخت بید سر به فلک کشیده می باشد. مطابق با آنچه که کارشناسان بیان کرده اند هیچ قطعیتی بابت این موضوع وجود ندارد و نمی توانیم با قطعیت تمام بگویم علت نام گذاری این آبشار به همین دلیل بوده است. حدود ۲۰ دقیقه باید در این جنگل حرکت کنید که به آبشار ویسادار در گیلان برسید، حضور در این جاده می تواند روحتان را تلطیف کند و انرژی های منفی را از آن دور کند.

این آبشار در شهرستان رضوانشهر، 16 کیلومتری شهر پره سر، دهستان ییلاقی ارده و در نزدیکی روستایی به نام آوَوییار واقع شده است روستایی که مردمی مهمان نواز و خونگرم دارد که در تمامی طول سال با آغوشی باز پذیرای مسفران و گردشگران هستند.

آبشار ویسادار با شهر تالش تنها 30 کیلومتر فاصله دارد؛ اگر از شهر رشت به سمت بندرانزلی حرکت کنیم با ادامه مسیر به رضوانشهر و بعد از شهر زیبای رضوانشهر در منطقه پونل با در پیش گرفتن جاده رشت آستارا به شهر زیبای پره سر می‌رسیم.

آبشار ویسادار سومین آبشار مرتفع استان گیلان است که شکل خاص دیواره صخره‌ای آن ویژگی و نمای منحصر به فردی به این نعمت زیبایی خدایی در گیلان داده است؛ جلوه متفاوتی که در کمتر مناظر طبیعی کشور به‌چشم می‌خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *